امـــــروز : چهار شنبه 30 خرداد 1397    |   ساعـت :
لینک های تصویری ...
گالری تصاویر ...

انتقال و انتشار عامل بیماری

تاکنون مطالعات مختلفی در خصوص راه های آلودگی و انتقال بیماری انجام شده است. ویشر (1976) بیان کرد بقایای قارچ های خوراکی در بستر، به عنوان منابع مهم آلودگی عمل می کنند و باعث کاهش جدی محصول در چین دوم می شوند. همچنین دیوید(19879 طی مطالعه ای منشان داد ذرات گرد و غبار و کنه ها از عوامل اصلی انتقال آلودگی می باشند. ایتانتون(1987) و سیبی (19969 نیز طی مطالعات وسیعیف منابع مهم آلودگی قارچ تریکودرما را در کمپوست و بستر قارچ خوراکی مانند ذرات گرد و غبار، لباسهای آلوده کارگران، حشرات، آلودگی های هوازاد در سالن های پرورش، اسپان آلوده، آلودگی کمپوست از طریق حمل و نقل یا به جابجایی و مخلوط کردن کمپوست آلوده در زمان دادن خاک پوششی و آلودگی از طریق ادوات و تجهیزات مورد کاربرد، مشخص کردند نتیجه مطالعات آنها به شرح زیراست.

1ـ آلودگی از راه ذرات گرد و غبار: ذرات گرد و غبار در محوطه واحد تولیدی، چه در محل تهیه کمپوست و چه در محل مخلوط شدن مواد خام(کاه و کلشن گندم و کود مرغی) از عوامل عمده آلودگی می باشند. ب نظر می رسد این ذرات ضمن حمل پروپاگول های قارچ ترکورما، سبب انتقال آن به تونلهای حرارتی کمپوست تازه یا سیستم های بسته بندی کمپوست می شوند.

2ـ لباس های آلوده کارگران: طی شیوع و اپیدمی بیماری مشخص شده است لباس کارگران به وسیله هاگهای تریکودرما آلوده می شوند ودر نمونه گیری های انجام شده 85 درصد آلودگی به این راه اختصاص یافت. حتی لباس های پوشیده نشده برای یک ماه، هنوز هاگ های زنده دارند و در شرایط آزمایشگاهی حتی برخی از هاگ های خشک تا سه ماه باقی می مانند. تحقیقات نشان دهنده امکان جداسازی هاگ ها از لباس به وسیله روشهای الکترواستاتیکی بود.

3ـ حشرات: در شرایط آزمایشگاهی مشخص شده است کنه های pygmephorus mesembrinae که از میسلیوم های تریکو درما روی اسپان و کمپوست تغذیه می کنند. حامل هاگهای زیادی از این قارچ می باشند . وجود ارتباط نزدیک بین ترکودرما و کنه ها و نیز جلب توجه کنه ها به سمت میسلیوم های بیوتیپ th-2 وجود نوعی ارتباط میزبان ناقل را نشان می دهد. این کنه ها باعث پراکنش بیماری حتی در واحدهای تولیدی در مسافتهای دور دست نیز می شوند. درتحقیقات دیگر دیده شده است مگس های sciarid در قارچ های خوراکی نیز باعث انتقال هاگهای قارچ تریکودرما می شوند.

4ـ اسپان آلوده: اسپان قابلیت آلوده شدن سریعی دارد. متاسفانه در صورت آلوده شدن یک کیسه، امکان آلودگی در کل اسپان و ایجاد یک منبع آلوده کننده وجود دارد؛ مگر انکه عمل ضدعفونی کردن به دقت انجام گیرد. نشخیص کیسه های اسپان آلوده بسیار مشکل است، زیرا رشد قارچ روی اسپان در حرارت زیر 10درجه سانتی گراد بسار کند و به ویژه اسپورزایی قارچ در شرایط تاریک، هم به ندرت و با شدت کم، روی می دهد. بنابراین ممکن است اسپان آلوده حتی در صورت ماه ها نگهداری علایمی از اسپورزایی قارچ را نشان ندهد. اسپان سطحی سبب افزایش میسلیوم در سطح کیسه ها می شود و به این ترتیب باق راردادن مقدار زیادی از مواد غذایی در اختیار قارچ ترکودرما، زمینه را برای بروز آن روی خاک پوششی فراهم می کند. اثرمهم اسپان در شیوع بیماری در واقع به دلیل تامین مواد غذایی کافی و اولیه برای قارچ تریکو درما و کمپوست است.

5ـ آلودگی کمپوست به وسیله حمل و نقل و جابجایی: آلودگی به وسیله جابجایی و انتقال کمپوست تازه، نقش مهمی در شیوع قارچ ترکودرما دارد. شواهد دال براین واقعیت عبارتند از:

الف) در انتقال کمپوست با دستهای آلوده به تریکودرما، امکان بسیار زیادی برا آلودگی به این قارچ وجود دارد

ب) اغلب تولید کنندگان متاسفانه پس از جابجا کردن کمپوست قلبی و کهنه، بدون ضدعفونی کردن دستهای خود اقدام به انتقال کمپوست تازه تهیه شده می کنند.

ج) میزان بیماری پس از اجرای دقیق  فشرده برنامه های بهداشتی، به شدت در کشت و صنعتهای آلوده کاهش یافت

6ـ آلودگی از راه تجهیزات و ادوات و ماشین آلات مورد استفاده: ماشین آلات و تجهیزات آلوده به ویژه اوات انتقال دهنده و یا تریلرهای  حمل و نقل، اغلب  ضمن آلوده بودن به ماده تلقیح قارچ تریکودرما، خود به عنوان منبع مهمی برای آلودگی به شمار می روند. حتی آسیاب ها، ترمومترها و دماسنج ها نیز ردبسیاری از موارد آلوده می باشند.

    تعداد بازدید : 299443
دانستنی ها ...
آمــــار ...
بیشترین بازدید 823
بازدید دیروز 10
بازدید امروز 2
بازدید هفت روز اخیر 43
بازدید این ماه 242
بازدید کل 26110
تعداد افراد آنلاین 1
آی پی شما 54.81.71.68
سیستم عامل Unknown
مرورگر Unknown
نظر سنجی ...
نظر شما در مورد محصولات شرکت چیست
عالی
خوب
متوسط
ضعیف
تا کنون خریداری نکرده ام
فیلم های آموزشی ...